Deputeja e LSI kundër qeverisë dhe ministrave të partisë së saj: Absurditet apo lapsus?

Publikuar tek: politike, më 12:26 18-11-2015 Deputeja e LSI kundër qeverisë  dhe ministrave të partisë së saj: Absurditet apo lapsus? Silva Caka, deputete e LSI

Deputetja e LSI, Silva Caka është kundër qeverisë për akcizën e birrës vendase. Caka madje thotë se nuk i kupton as ministrat e partisë së saj qëe nuk i ngrenë në qeveri këto probleme.

“Absurditet apo lapsus. Qeveria i ngre akcizën birrës vendase ndërsa birrës së importit ia ul. Efekti në buxhet duket qartë që do të jetë zero se do të kemi vetëm falimentim të fabrikave vendase dhe mbyllje të tyre dhe qindra shqiptarë që punojnë në to, do të mbeten pa punë. Nuk kuptoj se si ministrat e LSI nuk i ngrenë në qeveri këto probleme kaq të qarta”, thotë në reagimin e saj Caka e LSI.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092418193817139
array(1) { ["section"]=> string(91) "deputeja-e-lsi-kunder-qeverise-dhe-ministrave-te-partise-se-saj-absurditet-apo-lapsus-25707" }