“Deputet, turp mos kemi drita në 2017-ën”, ja si i përgjigjet socialisti pas orës 2 e 30 të mëngjesit

Publikuar tek: politike, më 09:42 12-08-2017 “Deputet, turp mos kemi drita në 2017-ën”, ja si i përgjigjet socialisti pas orës 2 e 30 të mëngjesit

Deputeti i PS-së Erion Braçe pas akuzës për pirromanët që i vunë zjarrin Shqipërisë, shpërthen edhe ndaj atyre që kanë rrëzuar një shtyllë tensioni e kanë prishur tre të tjera rresht duke detyruar punonjësin e OSHEE të çohet e ta rregullojë në orën 2 e 30 të mëngjesit.

REAGIMI I BRAÇES:

Po po, te mos kesh drita ne 2017-ten, 
TURP ESHTE!! Por edhe,
ti biesh shtylles, 
te rrezosh nje e te prishesh tre te tjera rresht,
duke lene pa drita nje bashki te tere,
thjesht se ke hobi shpejtesine,
faji i Oshee, qeverise e shtetit, eshte!! Si dje pershembull,
i bie tjetri shtylles ne Babunje dhe,
gjithe naten kenga:
Deputet, turp mos kemi drita ne 2017-ten!! Eshte ajo mendesia e nje pakice, 
ajo qe ju thashe dje;
Une ve zjarrin, ti ke detyre ta shuash!;
Une rrezoj shtyllen, ti ke detyre ta vesh!

Nejse,
Sot ne 2 e 30 te mengjesit,
shtyllat u ngriten,
energjia u kthye kudo!

I jam shume mirnjohes Krenar Haxhiut dhe punonjesi te Oshee qe ne mes te nates punuan dhe riparuan ate qe te tjere prishin!
Si gjithnje xhanem!!

br.png

br1.png

br2.png

br4.pngbr5.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbardhet e vërteta për drejtorin e Lojrave të Fatit, Zhani Çakuli qëndron në detyrë
I pandalshëm Petrit Vasili, ironizon keq Ramën: Kaq di kaq bën! »
Article Logic
Execution time: 0.013318061828613
array(1) { ["section"]=> string(103) "deputet-turp-mos-kemi-drita-ne-2017-en-ja-si-i-pergjigjet-socialisti-pas-ores-2-e-30-te-mengjesit-88912" }