Deputetet e LSI shkojnë në Kuvend, dorëzojnë 2 amendamentet për studentët

Publikuar tek: aktualitet, më 10:18 12-12-2018 Deputetet e LSI shkojnë në Kuvend, dorëzojnë 2 amendamentet për studentët

Ashtu siç edhe deklaroi kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi mëngjeisn e sotëm, dy deputete të LSI, Floida Kërpaçi dhe Kejdi Mehmetaj, dorëzuan në Kryesinë e Kuvendit, dy amendamentet e LSI-së për plotësimin e kërkesave të studentëve.

Mehmetaj u shpreh se votat e LSI janë për studentët. “Votat tona janë për studentët. Rama tentoi të bëjë show, donim të ishim pjesë e protestës.”-u shpreh Mehmetaj.

Këtë mëngjes Kryemadhi kërkoi votimin me urgjencë të dy amendamenteve, njëri që 1% e Prodhimit të Brendshëm Bruto të shkojë për Arsimin dhe tjetri, për krijimin e një Fondi Emergjence që do të shërbente për investimet në infrastrukturën arsimore.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022876977920532
array(1) { ["section"]=> string(79) "deputetet-e-lsi-shkojne-ne-kuvend-dorezojne-2-amendamentet-per-studentet-144842" }