Deputetët e PD paraqiten në polici, ja akuza e parë ndaj Arta Markut (Për çfarë i siguroi Basha sot)

Publikuar tek: politike, më 16:08 19-12-2017 Deputetët e PD paraqiten në polici, ja akuza e parë ndaj Arta Markut (Për çfarë i siguroi Basha sot)

Deputetët Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Ervin Salianji, Gent Strazimiri, Kejdi Mehmetaj, Floida Kërpaçi, Klevis Balliu, Grida Duma, Edi Paloka, Endrit Braimllari janë proceduar sot penalisht në gjendje të lirë  për prishje të rendit dhe kundërshtim të Policisë.

Sakaq, disa deputetë të PD janë paraqitur sot në polici ndërsa lideri i tyre Lulzim Basha i ka siguruar për mbështetje duke bërë me dije se avokatët dhe juristët e PD janë pranë tyre.

Nënkryetari i Grupit parlamentar Gent Strazimiri akuzoi Arta Markun,s e puna e parë e Prokurores së Përgjithshme Politike është ndjekja penale e opozitës.

Strazimiri e bëri komentin pas procedimit penal të 10 deputeteve të opozitës, me të cilëve edhe ai vetë, pas protestës së djeshme.

Strazimiri tha se Kryeprokurorja, e zgjedhur me të një njëjtat vota të mafias që mbrojti Saimir Tahirin nga Prokuroria, po penalizon antimafian e parlamentit, "E inaugurojnë "siç e do zakoni" gjithmonë, me "grupin e deputetëve"- tha Strazimiri.

de2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U procedua penalisht për protestën, flet për herë të parë Edi Paloka (REAGIM I PLOTË)
PËRÇAHET OPOZITA: Bashës i shkëputen aleatët e rëndësishëm (Blushi, Shehi, Topi, Ndoka, Duka dhe Dule drekë në Durrës) »
Article Logic
Execution time: 0.01200795173645
array(1) { ["section"]=> string(104) "deputetet-e-pd-paraqiten-ne-polici-ja-akuza-e-pare-ndaj-arta-markut-per-cfare-i-siguroi-basha-sot-103651" }