Deputetët e PS-së braktisin Komisionin e Çështjeve Sociale, Vokshi: Skenar i paramenduar

Publikuar tek: politike, më 14:06 15-07-2015 Deputetët e PS-së braktisin Komisionin e Çështjeve Sociale, Vokshi: Skenar i paramenduar Foto ilustruese

Deputetët e Partisë Socialiste kanë braktisur, pa filluar ende, Komisonin për Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë, ku ishte planifikuar të diskutohej për projektligjin e Arsimit të Lartë.

Sipas deputetëve të PS-së, braktisja e komisionit ka ardhur për shkak se është shkelur rregullorja e Kuvendit. Por deputetja e Paritsë Demokratike, Albana Vokshi është shprehur se ky ka qenë një skenar i paramenduar.

Deputetët e PS kanë pritur për rreth 30 minuta përpara fillimit të mbledhjes dhe më pas janë larguar. Pak çaste më pas kanë mbërritur deputetët e PD-së. I pranishëm në komision është vetëm deputeti i LSI-së, Petrit Vasili.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098741054534912
array(1) { ["section"]=> string(92) "deputetet-e-ps-se-braktisin-komisionin-e-ceshtjeve-sociale-vokshi-skenar-i-paramenduar-16245" }