Deputeti demokrat bashkoi votat me PS-në, Erion Braçe e injoron keq: Të flasim për njerëz seriozë më mirë

Publikuar tek: politike, më 18:27 30-01-2018 Deputeti demokrat bashkoi votat me PS-në, Erion Braçe e injoron keq: Të flasim për njerëz seriozë më mirë

Mes kryetarit të komisonit parlamentar të ekonomisë, Erion Braçe dhe deputetit të PD Agron Shehaj ka pasur shpesh herë disa përplasje verbale në Kuvend dhe duket sikur mes të dyve ka një konflikt të fortë.

Ditën e sotme demokrati Shehaj votoi pro projektit të propozuar për ndërtimin e aeroportit të Vlorës.

Por duket se ky votim i Shehaj nuk e ka impresionuar Erion Braçen, i cili në një intervistë në report tv, e ka injoruar veprimin duke thënë, “Dëgjo të flasim për gjëra serioze dhe njerëz seriozë më mirë”.

Nuk dihet nëse kjo marrëdhënie e tensionuar mes Erion Braçes dhe Agron Shehajt ka lindur në parlament, apo është më e hershme. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025218963623047
array(1) { ["section"]=> string(110) "deputeti-demokrat-bashkoi-votat-me-ps-ne-erion-brace-e-injoron-keq-te-flasim-per-njerez-serioze-me-mire-108514" }