Deputeti denoncon derdhjen e naftës dhe plehrave greke në Dhërmi: Ndotjen e bën ilegalisht, kushtet do i sjellë zyrtarisht

Publikuar tek: aktualitet, më 15:42 01-07-2015 Deputeti denoncon derdhjen e naftës dhe plehrave greke në Dhërmi: Ndotjen e bën ilegalisht, kushtet do i sjellë zyrtarisht Postimi i deputetit Bogdani

Deputeti i PD-së Gert Bogdani ka denoncuar ndotjen e perlës së jugut shqiptar, siç e cilëson vetë Bogdani, Dhërmiut. Bogdani thotë se ndërkohë që vaji, plehrat dhe nafta greke derdhën në ujin e kulluar të Dhërmiut, qeveria jonë mezi pret krahëhapur ministrin grek.

“Fatkeqësia e rradhës këtë herë në perlën e jugut shqiptar. Nafta, vaji dhe plehrat greke që derdhen pa kontroll dhe ndotin ujin e kulluar të Dhërmiut! Ndërkohë që qeveria, ministra e kryeministra mezi presin krahëhapur ministrin grek në Tiranë bashkë me tufën e kushteve!! Ndotjen e bën ilegalisht ndërsa kushtet do i sjellë zyrtarisht”, denoncon Bogdani.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rituali tropikal i pasditeve të Tiranës (VIDEO)
Sezoni turistik/ Nis patrullimi i përbashkët policor Shqipëri-Kosovë »
Article Logic
Execution time: 0.01298999786377
array(1) { ["section"]=> string(126) "deputeti-denoncon-derdhjen-e-naftes-dhe-plehrave-greke-ne-dhermi-ndotjen-e-ben-ilegalisht-kushtet-do-i-sjelle-zyrtarisht-15098" }