Deputeti grek thirrje parlamentit: Të lëshojmë avionët F-16 mbi Himarë

Publikuar tek: rajon, më 22:42 01-11-2017 Deputeti grek thirrje parlamentit: Të lëshojmë avionët F-16 mbi Himarë

Korrespondenti i Ora Neës në Athinë, Robert Goro thotë për “Arena” se një deputet i Partisë Agimi i Artë në Greqi ka propozuar në Parlament helen që avionët luftarakë grekë të fluturojnë mbi Himarë për t’i dhënë një mesazh qeverisë shqiptare.

“Deputeti i njohur i Agimit të Artë, Kristos Papas duke folur në Parlament ka kërkuar që avionë luftarakë F-16 të bëjnë një fluturim të ulët në Himarë që t’i jepet një mesazh qeverisë shqiptare. Fjalimi i tij ka shkaktuar ilaritet dhe një sherr të vogël midis deputetëve”, tha Goro.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ish-ministri grek dënohet me 19 vite burg
»
Article Logic
Execution time: 0.010841846466064
array(1) { ["section"]=> string(75) "deputeti-grek-thirrje-parlamentit-te-leshojme-avionet-f-16-mbi-himare-98029" }