Deputeti i LSI ironizon kryeministrin: Lum ata ministra që tallen me ty

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:42 27-10-2017 Deputeti i LSI ironizon kryeministrin: Lum ata ministra që tallen me ty

Kreu i Grupit Parlamentar i LSI, njëherësh dhe deputet i LSI, Petrit Vasili ironizon deklaratat e kryeministrit Edi Rama lidhur me platformën e bashkëqeverijes me qytetarët.

Sipas Vasilit, shefi i qeverisë dhe stafi i tij nuk u ka kthyer përgjigje ankesave të qytetarëve, pasi sipas tij lexon çfarë i shkruajnë.   

REAGIMI

Kryeministri, qe s'i kthen as pergjigje popullit, do qe te beje aleance me te.

Ky kryeministri na thote qe as ushtria qe ka ne kryeministri nuk i paska kthyer pergjigje hic ankesave dhe kerkesave te qytetareve.

Po kush i ndali? Po milionat e harxhuara per platformen?Po qindra rroga per vegjetuesit komentatore brenda kryeministrise?Po ky vete ku ka qene,ku ka vegjetuar tere keto vite, qe si paska pare vartesit se si nuk ja varin hic popullit?Po timonin a e kishte vete?Po aleancen me popullin,qe e paska perbuzur po vete, a do ta beje?

Shume pyetje keto, edhe te veshtira shume per shkollepaktin..

Neser do thote edhe per kete ndonje budallek tjeter, sic beri me TVSH e biznesit te vogel, qe ca dite kur e vuri tha e ç'nuk tha, pastaj kur e hoqi e qepi gojen.

Cte beje tjeter kur nuk kupton? E thjeshte fare:lexon e thote vetem ç'ti shkruajne. Lum ata ministra, qe tallen me te. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093140602111816
array(1) { ["section"]=> string(76) "deputeti-i-lsi-ironizon-kryeministrin-lum-ata-ministra-qe-tallen-me-ty-97412" }