Deputeti i LSI lëshon akuza të rënda: Ja skenari i përbindshëm që Edi Rama ka përgatitur në një shtet të Lindjes

Publikuar tek: politike, më 21:27 14-01-2018 Deputeti i LSI lëshon akuza të rënda: Ja skenari i përbindshëm që Edi Rama ka përgatitur në një shtet të Lindjes

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, së fundmi tepër aktiv me postime anti qeveritare në rrjetin social, këtë herë lëshon akuza tepër të rënda për kryeministrin Edi Rama dhe flet për një skenar të “përbindshëm”.

Sipas Vasilit, skenari është përgatitur në një vend anti Bashkimit Europian në Lindje, dhe parashikon bllokimin e rrugës së Shqipërisë drejt BE-së, rritjen artificialisht të konfliktit politik, e të tjera.

Shkrimi i plotë:

Kryeministri e te tjere (...) skenar te fshehte te pagezuar " integrimi i pamundur", si alibi per te nxjere Shqiperine nga Evropa.

Kryeministri po zbaton nje skenar te fshehte te pagezuar "integrimi i pamundur".

Ky skenar i cili eshte ideuar dhe sponsorizuar ne nje shtet te te rendesishem te lindjes pas zgjedhjeve te qershorit 2017, me objektivin e ndertimit te alibise, qe do ta lejoje kryeministrin te legjitimoje bashkepunimin per operacione politiko-financiare okulte me shtete te vendosura fort kundra bllokut te BE.

Krijimi i tensionimit artificial politik,bllokimi i reformes ne drejtesi permes delegjitimimit te saj,vijimi i operacioneve te medha te pastrimit te parave qe vijne edhe nga lindja...ishin shtyllat e skenarit "integrimi i pamundur"

Kjo kishte synim qe duke pamundesuar ecjen e integrimit europian te pengohet dhe evitohet syri i "bezdisshem" i europianeve ne transaksionet e medha financiare me qellim pastrimin masiv te parase se trafiqeve dhe asaj te lindjes...dhe te nxjerrjes se valutes jashte vendit.

Shperberja e ketij skenari te perbindshem per te ardhmen e Shqiperise, te sponsorizuar nga duar antishqiptare, ka vetem nje rruge per ta ndalur: te gjithe se bashku qe integrimi europian te ece perpara dhe zbatim te reformes ne drejtesi sipas kushtetutes e ligjit e cila do te zbardhe kete komplot shkaterrimtar e mafioz kunder vendit ku indiciet dhe disa fakte jane ne duar te "mira" qe tani....

dsersrse.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011691808700562
array(1) { ["section"]=> string(118) "deputeti-i-lsi-leshon-akuza-te-renda-ja-skenari-i-perbindshem-qe-edi-rama-ka-pergatitur-ne-nje-shtet-te-lindjes-106550" }