Deputeti i LSI-së në gjendje të rëndë, dërgohet me urgjencë jashtë shtetit

Publikuar tek: aktualitet, më 22:37 29-03-2017 Deputeti i LSI-së në gjendje të rëndë, dërgohet me urgjencë jashtë shtetit

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Gjovalin Kadeli është dërguar mbrëmjen e sotme për kurim në Itali, pas rëndimit të gjendjes së tij shëndetësore.

Burime për Newsbomb.al thonëse prej disa ditësh Kadeli ka qëndruar i shtruar në QSUT, më pas është transferuar në Spitalin Amerikan dhe me ndërhyrjen e kreut të Kuvendit, Ilir Meta, ai është dërguar sot për kurim në Itali pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore, i shoqëruar në aeroportin e Rinasit nga deputeti i LSI Petrit Vasili.

Deputeti Kadeli pritet t'i nënshtrohet në ndërhyrje delikate kirurgjikale në pankreas, pas shfaqjes së gurëve në tëmth. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Denoncimi i Fiksit, vjen reagimi i menjëhershëm i Policisë së Shtetit: Pezullim nga detyra dhe hetim inspektorit
U kap me drogë, fara kanabisi, granata e fishekë, arrestohet 37-vjeçari (Emri) »
Article Logic
Execution time: 0.0097219944000244
array(1) { ["section"]=> string(79) "deputeti-i-lsi-se-ne-gjendje-te-rende-dergohet-me-urgjence-jashte-shtetit-73538" }