Deputeti i LSI-së në gjendje të rëndë, dërgohet me urgjencë jashtë shtetit

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:41 30-03-2017 Deputeti i LSI-së në gjendje të rëndë, dërgohet me urgjencë jashtë shtetit

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Gjovalin Kadeli është dërguar mbrëmë për kurim në Itali, pas rëndimit të gjendjes së tij shëndetësore.

Burime për Newsbomb.al thonë se prej disa ditësh Kadeli ka qëndruar i shtruar në QSUT, më pas është transferuar në Spitalin Amerikan dhe me ndërhyrjen e kreut të Kuvendit, Ilir Meta, ai është dërguar mbrëmë vonë për kurim në Itali pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore, i shoqëruar në aeroportin e Rinasit nga deputeti i LSI Petrit Vasili.

Deputeti Kadeli pritet t'i nënshtrohet në ndërhyrje delikate kirurgjikale në pankreas, pas shfaqjes së gurëve në tëmth. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndeshja Shqipëri – Bosnje nisi e mbaroi me stadiumin bosh
Mezi priste një fëmijë, deputetja Jorida Tabaku 5 muajshe shtatzënë me binjakë »
Article Logic
Execution time: 0.014232873916626
array(1) { ["section"]=> string(79) "deputeti-i-lsi-se-ne-gjendje-te-rende-dergohet-me-urgjence-jashte-shtetit-73547" }