Deputeti i PS përplaset me naftëtarët përballë ministrisë: Nuk më provokon dot njeri mua

Publikuar tek: aktualitet, më 11:32 28-12-2017 Deputeti i PS përplaset me naftëtarët përballë ministrisë: Nuk më provokon dot njeri mua

Mëngjesin e sotëm kanë mbërritur në Tiranë punonjësit e rafinerisë së Ballshit dhe Fierit, të cilët u nisën në këmbë ditën e djeshme.

Ata vazhdojnë të mbajnë një protestë para ministrisë së Energjitikës dhe Insfrastrukturës, pasi kërkojnë 14 pagat e prapambetura që nga nëntori i kaluar.  

Ndërkohë, në protestë ka shkuar edhe deputeti i Mallakastrës, Ismet Beqiri për të qetësuar disi situatën.

Por protestuesit nuk e kanë pritur aspak mirë prezencën e tij, madje pati edhe nga ata që tentoi ta shtynte fizikisht.

“Haram e paçi votën tonë”, është dëgjuar një prej protestuesëve.

Ndërkohë, deputeti nuk është larguar menjëherë dhe u është drejtuar turmës: “Nuk me provokon dot njeri mua”.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sherr me thika mes të rinjve, plagoset një 23-vjeçar, arrestohet adoleshenti në Vlorë
Përfundon takimi i naftëtarëve me Ahmetajn e Gjiknurin: Administratori do marrë kredi, nesër hidhen pagat! Shpërthejnë protestuesit: Jo, mashtruesa »
Article Logic
Execution time: 0.013741016387939
array(1) { ["section"]=> string(94) "deputeti-i-ps-perplaset-me-naftetaret-perballe-ministrise-nuk-me-provokon-dot-njeri-mua-104648" }