Deputeti i PS s’përmbahet: Bythka jote në karrige nuk është hall Lulzim (Thumbon edhe Top Channel)

Publikuar tek: politike, më 16:34 08-02-2018 Deputeti i PS s’përmbahet: Bythka jote në karrige nuk është hall Lulzim (Thumbon edhe Top Channel)

Nuk përmbahet deputeti i PS Erion Braçe ndaj kryetarit të PD Lulzim Basha i cili ka zhvilluar një takim me banorët e Divjakës.

“Bythka jote në karrige nuk është hall në Divjakë Lulzim”, shkruan Braçe ndërsa ironizon edhe Top Channel. “Gënjeshtrat dy gjysëm të vërteta nga Lulzim Basha në Top Channel”, shton deputeti.

REAGIMI I PLOTË I ERION BRAÇES:

BYTHKA JOTE NE KARRIGE,

NUK ESHTE HALL NE DIVJAKE LULZIM!

GENJESHTRAT, DY GJYSEM TE VERTETA NGA 
LULZIM BASHA TEK TOP CHANNEL!

Kur ne fund te muajit shtator, 
ne Kuvend, aty ku ushtroj nje pjese te detyres, 
fola per cmimet e produkteve bujqesore,
LULZIM BASHA LA SALLEN E KUVENDIT DHE URDHEROI ZAGARIN E TIJ TE THOSHTE:
ESHTE FARSE!

Natyrisht,
futa ne Kuvend-jo per here te pare prej meje ne fakt,
nje prej halleve te medhaja te bujqve ne Divjake, Cerme, Kemishtaj, Grabian, Allkaj, Krutje, Bubullime, Kolonje etj.

Ai hall i tyre peshtyhet nga rraca e Lulzim Bashes e te tjere.
Kater muaj me pas-tre dite me pare dhe sot,
Lulzim Basha zbuloi "hallin e cmimeve" por me nje ndryshim te madh.

Une fola per hallin e madh te atyre njerezve me te cilet ndaj prej kater vitesh ditet e mia, pa pyetur asnje dite te vetme se kush eshte ministri i Bujqesise e cili eshte qendrimi i qeverise sime.

Lulzim Basha foli tre dite me pare e sot, jo per hallin e tyre, 
por per bythen e tij!

Halli i tyre ka qene cdo dite puna ime,
bythka e Lulit mbetet thjesht bythka e tij, nga Tirana ne Amsterdam, Utreht etj.

E dini pse?
Sepse une, cdo dite kur ulem me ta, flas per token, ujin-ne kullim tani e vaditje me pas, farat, fidanet, plehrat, pesticidet,
cilesine, eksportin, cmimet, kompesimin e TVSH;
Kam bere perdite dicka-modestisht, ne secilen nga keto ceshtje, bashkimin e tokes dhe prodhimit, unifikimin e cilesise dhe produktit, subvencionimin e plote te ketij bashkimi, vendosjen e cmimeve te drejta, duke insistuar fort ne kontrollin e tregut, ndaljen e abuzimeve tre e katerfish me cmimet nga Divjaka ne Tirane-arsyeja e qarte e taposjes se tregut dhe uljen e cmimeve atje.

Kurse Lulzim Basha, jo vetem qe kujdeset te shkele ne Divjake kur nuk ka uje e balte-bythka i ftohet keshtu, por nuk ka asnje zgjidhje per ta.

Tregu-magjia e tij, per Lulzim Bashen dhe jo vetem-edhe nje pjese te qeverise sime, eshte e vetmja zgjidhje.

Une nuk u them njerezve qe e harxhojne diten ne pune e me pune, te vijne tek kryeministria. Nuk me degjojne, duan punen jo bythken tende Lulzim.

Para kryeministrit, ministrit te pare, te dyte e trete eshte detyra ime te qendroj, sic kater muaj me pare e cdo dite me radhe

bbasaha1.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01155686378479
array(1) { ["section"]=> string(102) "deputeti-i-ps-s-permbahet-bythka-jote-ne-karrige-nuk-eshte-hall-lulzim-thumbon-edhe-top-channel-109600" }