Deputeti i PS takon rastësisht në shtëpinë e tij në Vjenë kryeministrin austriak: Më tha dërgoji të fala Edit... (E PLOTË)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:31 12-10-2018 Deputeti i PS takon rastësisht në shtëpinë e tij në Vjenë kryeministrin austriak: Më tha dërgoji të fala Edit... (E PLOTË) Deputeti socialist Fate Velaj me kryeministrin austriak Sebastian Kurz

Deputeti i PS Fate Velaj, zgjedhur nga vlonjatët, ka ndarë me miqtë e tij takimin rastësor, pak metra larg shtëpisë së tij në Vjenë, me kryeministrin austriak Sebastian Kurz i cili siç shkruan socialisti i ka dërguar të fala Edit (kryeministrit Edi Rama).

 

“Sot, 12.10.2018, i nisur në orën 4.30 të mëngjesit për të ardhur në shtëpi, në Vjenë, në orën 9.35, kur edhe pak metra më duheshin të hapja portën e godinës time, nga godina e tij, doli kancelari (kryeministri) austriak Sebastian Kurz i cili, sa më pa, më përshëndeti dhe më tha: nga po vjenë? nga Tirana, - i thashë. Të dielën nisem për Bruksel ku, të hënën, në parlamentin europian, do raportojmë mbi sukseset në rrugën Europiane të Shqipërisë si dhe hapat e mbetura drejt hapjes së negociatave. Dërgoji të falat e mia Edit, - tha ai dhe hyri në makinë e u nis për në punë ndërsa unë, vazhdova rrugën për në shtëpinë time ku më prisnin...”, përmbyll deputeti Velaj ndërsa ndan edhe foton nga takimi.

43878450_2257297211172712_5794241981332848640_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.041565895080566
array(1) { ["section"]=> string(123) "deputeti-i-ps-takon-rastesisht-ne-shtepine-e-tij-ne-vjene-kryeministrin-austriak-me-tha-dergoji-te-fala-edit-e-plote-137535" }