Deputeti i shumëpërfolur rikthehet në bankat e shkollës, jep një mesazh të fortë për mësuesit (Foto)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:46 07-03-2017 Deputeti i shumëpërfolur rikthehet në bankat e shkollës, jep një mesazh të fortë për mësuesit (Foto)

Deputeti  i shumëpërfolur i Partisë Socialiste, Xhemal Qefalia duket se është bërë nostalgjik dhe është rikthyer sot në bankat e shkollës me rastin e festës së 7-Marsit.

Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale Qefalia uron mësuesit duke i quajtur ata misionar të dijes.

“Gëzuar 7 marsin ! Ju misonaret e dijes dhe edukimit !
Ju që përgatsni brezat e rinj dhe elitat e së ardhmes !
Nderim dhe respekt për mësuesit që ruhen të gjallë në kujtesën tonë!” shkruan Qefalia.

Socialisti vetëm pak kohë më parë u akuzua nga Partia Demokratike se ka marrë 6 miliardë e 700 milion lekë tendera në tre vjet nga qeveria.

Por këtyre akuzave deputeti i është përgjigjur duke thënë se janë gënjeshtra që selia blu të bindë popullin të dalë në protesta.

xhemal1.jpgxhemal2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025395154953003
array(1) { ["section"]=> string(103) "deputeti-i-shumeperfolur-rikthehet-ne-bankat-e-shkolles-jep-nje-mesazh-te-forte-per-mesuesit-foto-71057" }