Deputeti merr fjalën, Ruçi i mbyll menjëherë mikrofonin: Mëso të flasësh me kulturë, se je edhe i fushës

Publikuar tek: politike, më 12:04 25-01-2018 Deputeti merr fjalën, Ruçi i mbyll menjëherë mikrofonin: Mëso të flasësh me kulturë, se je edhe i fushës

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi ka marrë fjalën, por i është ndërprërë menjëherë nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, me argumentin se duhet t’i përmbahet rregullores dhe se çeshtjet e procedurës lihen për në fund të seancës.

Ndonëse mikrofoni iu fik nga kryeparlamentari, Boçi ka vijuar të flasë, madje ka insistuar që të rihapet audio e foltores.

Nga ana tjetër, Ruçi i ka tërhequr vëmendjen duke i thënë se është në kushtet e dhënies së masave ndëshkimore.

“Të tërheq vëmendjen, ulu poshtë! Këto vendime i parashikon rregullorja dhe jo unë. Të vijë zonja Gjonaj, ulu zoti Boçi dhe mëso të flasësh me kulturë se je edhe i fushës së kulturës dhe educates”, tha Ruçi.  

boci.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013046979904175
array(1) { ["section"]=> string(108) "deputeti-merr-fjalen-ruci-i-mbyll-menjehere-mikrofonin-meso-te-flasesh-me-kulture-se-je-edhe-i-fushes-107856" }