Deputeti serb trondit parlamentin, tregon gurin nga Kosova: Është themeli i shtetit tonë, si reagon kryeparlamentarja (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 11:09 04-10-2017 Deputeti serb trondit parlamentin, tregon gurin nga Kosova: Është themeli i shtetit tonë, si reagon kryeparlamentarja (VIDEO)

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Dveri Boshko Obradoviç, gjatë seancës të se martës në Kuvendin e Serbisë, ka kërkuar të pranohet rezoluta e lëvizjes së tij, rreth “mbrojtjes së Kosovës” dhe ka treguar një gur të madh, siç e ka sjellë nga Kosova.

Sipas mediave serbe, ai pasi ka ngritur gurin ka filluar të recitojë këngën “Atdheu”.

Pas kësaj kryetarja e Kuvendit, Maja Gojkoviç ajo që ka kërkuar pushim dhe që guri të largohej prej aty.

“Unë nuk e kuptoj pse mundet që dikush të shqetësohet nga nje gur që dje e kam sjellë nga Kosova dhe Metohija, dhe kënga në fjalë”, ka thënë Obradoviç.

Ai ka thënë për mediat serbe se gurin e ka marrë në Kosovë si diçka të “shenjtë” duke shtuar se “nuk është një gur i zakonshëm, por një gur i themelit të shtetit tonë.”

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tronditet Parisi, shpërthen një motoçikletë përpara zyrave ushtarake
Pesha e racizmit mbi supe, koha për ta harruar: Ius Soli një e drejtë për barazi sociale (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011507987976074
array(1) { ["section"]=> string(126) "deputeti-serb-trondit-parlamentin-tregon-gurin-nga-kosova-eshte-themeli-i-shtetit-tone-si-reagon-kryeparlamentarja-video-94685" }