Deputeti shqiptar infektohet me koronavirus, shtrohet në spital (EMRI)

Publikuar tek: politike, më 21:01 06-08-2020 Deputeti shqiptar infektohet me koronavirus, shtrohet në spital (EMRI) Deputeti Ardian Shala

Deputeti Ardian Shala i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka rezultuar pozitiv në tetsin e koronavirusit.

Ai është shtruar në spitalin e Prizrenit, me lajmin që e ka dhënë dega e LDK-së në Suharekë.

“Të dashur qytetarë, ka disa ditë që kryetari jonë dhe deputeti juaj dr. Ardian Shala është vetizoluar dhe ishte në pritje të rezultateve nga IKSHPK-ja. Ndërsa sot është konfirmuar pozitiv me COVID-19 dhe është shtrirë në spitalin e Prizrenit në Kliniken Infektive. Gjendja e tij është stabile dhe e qëndrueshme”, ka njoftuar dega e LDK-së në Suharekë përmes Facebookut.

Shala nuk është deputeti i parë që infektohet, pasi edhe kryenministri Avdullah Hoti dhe zv.kryeministri Driton Se;manaj janë në vetizolim, pasi rezultuan pozitiv në testin e COVID-19.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01045298576355
array(1) { ["section"]=> string(74) "deputeti-shqiptar-infektohet-me-koronavirus-shtrohet-ne-spital-emri-216332" }