Deputeti socialist koment pesimist Ambasadorit Lu në facebook: Korrupsioni, betejë e vështirë

Publikuar tek: politike, më 17:42 15-12-2015 Deputeti socialist koment pesimist Ambasadorit Lu në facebook: Korrupsioni, betejë e vështirë

Pjesë e komenteve në faqen  e Ambasadës së SHBA-së në vendin tonë është bërë edhe deputeti i Partisë Socialiste, Pardi Cara.

Në bashkëbisedimin që Lu po zhvillon me qytetarët lidhur me korrupsionin, Cara shkruan se ky fenomen është tepër i vështirë për t’u luftuar.

“I nderuar Ambasador, unë besoj se kjo është një betejë e vështirë dhe për ta fituar këtë betejë të gjithë qytetarët duhet të japin kontributin e tyre, duke denoncuar korrupsionin në të gjitha nivelet”, shkruan deputeti socialist.

Parid Cara, një deputet jo shumë aktiv, u vendos tre ditë më parë në qëndër të vëmendjes së mediave për shkak të një tenderi që vëllai i tij kishte fituar për varrezat private në Tiranë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093841552734375
array(1) { ["section"]=> string(97) "deputeti-socialist-koment-pesimist-ambasadorit-lu-ne-facebook-korrupsioni-beteje-e-veshtire-27831" }