Deputeti socialist ndez qiri dhe ja për kë lutet në Kishën e Laçit: Kemi pirë djersën e njëri-tjetrit

Publikuar tek: politike, më 19:32 24-01-2018 Deputeti socialist ndez qiri dhe ja për kë lutet në Kishën e Laçit: Kemi pirë djersën e njëri-tjetrit

Deputeti i Partisë Socialiste Fidel Ylli, ka vendosur që sot të qëndrojë larg politikës duke gjetur qetësi shpirtërore në vendin e shenjtë të Kishës së Laçit.

Fidel Ylli ka ndezur një qiri dhe është lutur për miqtë e tij mundës, në veçanti Gud Lala që dje ka mbushur 55 vjeç.

Ja çfarë shkran ai në rrejtet sociale:

Përshëndetje miq të dashur. Dje një shoku im i mirë i fëmijërisë ish mundës me ekipin e Tironës Gud Lala kishte ditelindjen mbushi 55 vjec. Kur pashe fotot dhe videot e shokeve te mi te mundjes vertet u emocionova dhe me erdhi keq qe per arsye te nje angazhimi politik nuk isha.

Por sot erdha qe heret ne kishen e Lacit te ndez nje qiri per te gjithe shoket dhe vellezerit e mi te mundjes qe kemi pire djersen e njeri tjetrit jemi ndeshur si gladiatore ne tapet por jashte tapetit kemi qene vellezer . Dhe ndryshe nga sportet e tjera mundesat e kane ruajtur shoqerin dhe miqesin me njeri tjetrin sa do qe jeta na ndau. Dhe sot dua ti uroj Gudit te kete dhe 100 vite te tjera dhe te gjithe mundesave. Trajnereve, gjyqtareve te tjere kudo qe jane ne shqiperi europe amerike apo australi te kene jete dhe shendet e mbaresi ne familjet tyre dhe zoti i ndimofte. Uroj keshtu te jemi gjithmone te bashkuar.

asdwefw34g4g.jpg

asdfwgfg3gft.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097951889038086
array(1) { ["section"]=> string(107) "deputeti-socialist-ndez-qiri-dhe-ja-per-ke-lutet-ne-kishen-e-lacit-kemi-pire-djersen-e-njeri-tjetrit-107783" }