Deputeti Socialist në "Santa Quaranta": Eskobari vjen nga një familje e ndershme, Greqia sulmon familjet e mira shqiptare

Publikuar tek: politike, më 15:01 05-02-2017 Deputeti Socialist në

Deputeti Eduard Ndocaj ka qenë sot në “Santa Quaranta” dhe ka vizituar nipin e Klement Balilit,  Rigelsin, njëkohësisht dhe kryetari i Bashkisë Delvinë. Ndocaj e cilëson familjen Balili si një familje me vlera, punëtore të cilët kanë punësuar qindra familje të ndershme. Deputeti socialist thekson se “Greqia është munduar me shekuj që familjet mira shqiptare t'i sulmojë e këtë e ka bërë që të ketë influencën e saj të plotë në Jug e Shqipërisë”. 

Postimi i Plotë në faqen zyrtare të Eduart Ndocaj:

Sot, deputeti Ndocaj pati kenaqesi te takohej me Rigels Balili ne Santa Quaranta. Rigelsi, jo vetem Kryetar Bashkie i Delvines por edhe nje djale punetor e patriot.
Keta jane te gjithe familje punetore qe njihen ne gjithe Saranden e Delvinen. Jane marre me sipermarrjen qe ne fillim te viteve '90 dhe ne gjithe keto vita kane punesuar dhe kane mbajtur qindra familje te ndershme e punetore.

 Vetem sot, ne hotelin Santa Quranta ka qindra punetore. Greqia eshte munduar me shekuj qe familjet mira shqiptare t'i sulmoje e kete e ka bere qe te kete influencen e saj te plote ne Jug e Shqiperise. 
Shqiperia ka nevoje per familje te ndershme e punetore qe kontribuojne ne zhvillimin e vendit dhe ne ruajtjen e sovranitetit. 
Shqiperia nuk eshte Kolumbi dhe historia jone kombetar eme familje patriotike nuk ka lidhje me kartelat e Kolumbise.

Eshte e turpshme qe shqiptaret te quhet Eskobar. 
Ne Shqiperi ka tituj: kapedan, bajraktar, aga e keto tituj meritojne te gjithe ato familje qe kontribuojne ne zhvillimin e vendit.

ytghnj.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PD: Edi Rama me përulësi para Elvis Rroshit, e mban ende kryetar Bashkie
Manjani ekspozon qeverinë: Ja si do pastrojë 1 miliard euro të narkotrafikut përmes PPP dhe bankës »
Article Logic
Execution time: 0.013911008834839
array(1) { ["section"]=> string(123) "deputeti-socialist-ne-santa-quaranta-eskobari-vjen-nga-nje-familje-e-ndershme-greqia-sulmon-familjet-e-mira-shqiptare-67799" }