DEPUTETI surprizon familjen e varfër në Panaja të VLORËS: U rindërton SHTËPINË natën e ndërrimit të viteve (VIDEO – Si ishte dhe si u bë)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:06 02-01-2019 DEPUTETI surprizon familjen e varfër në Panaja të VLORËS: U rindërton SHTËPINË natën e ndërrimit të viteve (VIDEO – Si ishte dhe si u bë)

Gjyshja e shtëpisë e rënë nga vitet e jetës dhe vuajtja, dy prindërit po ashtu, ndërsa vajzat e vogla siç duket në video mbushnin ujin me bidona. Shtëpia nuk kishte tavan, por qerpiç me kallam. E ç’kishte jashtë hynte brenda. Në shtëpi, një furnelë e vogël elektrike shërbente për gatim e për ngrohje.

Kjo ishte pamja tragjike e një shtëpie të një familjeje në Panama ç’ka goditi në zemër deputetin socialist të zonës, Fate Velaj, që siç tregon vetë, u prek fort nga varfëria dhe impenjoi biznesmenë të qytetit të Vlorës, por edhe me fondet e veta, për tu dhuruar atyre në natën e ndërrimit të viteve, më 31 dhjetor 2019, një shtëpi thuajse të re.

“Gjatë inspektimit nëpër zonën time elektorale, hyra dhe në shtëpinë e familjes Memini në Panaja. Një dhomë ku dyshemeja ishte e shumta baltë, e ku tavani prej kashte ishte varur e po binte; ku dritaret ishin me plasmas mbuluar e në bahçe dukej një kasolle ËC e ku matanë çatisë dukej qielli. Pashë një vajzë që po bënte mësimet e shkollës”, shkruan Fate Velaj në postimin e tij për varfërinë e familjes.

Deputeti vlonjat falenderon gjithë biznesmenët që mundësuan rindërtimin e shtëpisë në Panaja, për tua dhuruar atë familjarëve.

49577965_1987689701343677_2819943817086500864_n.jpg

49213191_399592703916324_1813538511828025344_n.jpg

49555859_354273812033978_1421498376700035072_n.jpg

49193165_287996638586911_2511215636500185088_n.jpg

49390085_1973004749672359_2486100420099833856_n.jpg

49072860_274051163282467_2629858949796462592_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vodhi një banesë, arrestohet beratsi, çfarë iu gjet në shtëpi
Gazetari poston foton me NIKO PELESHIN dhe shkruan: I pata thënë 100 herë se RILINDJA s’ka për kut PUNËN… »
Article Logic
Execution time: 0.01130199432373
array(1) { ["section"]=> string(139) "deputeti-surprizon-familjen-e-varfer-ne-panaja-te-vlores-u-rinderton-shtepine-naten-e-nderrimit-te-viteve-video-si-ishte-dhe-si-u-be-147247" }