Deputetja bëhet “mollë sherri” mes Çuçit dhe Tavos, ministri: Të paska dhembur kalimi i Ediolës te PS, nuk është faji im që LSI e 2017 u katandis në këtë derexhe, Ediola te PS dhe ti tek PD

Publikuar tek: politike, më 19:55 24-01-2021 Deputetja bëhet “mollë sherri” mes Çuçit dhe Tavos, ministri: Të paska dhembur kalimi i Ediolës te PS, nuk është faji im që LSI e 2017 u katandis në këtë derexhe, Ediola te PS dhe ti tek PD Bledi Cuci - Vangjel Tavo

Kalimi i deputetes së LSI-së Ediola Braha te PS është bërë mollë sherri mes ministrit Bledi Çuçi dhe ish-deputetit të LSI-së Vangjel Tavo.

Pasi Braha u prezantua nga ministri Çuçi si pjesë e PS-së, Tavo ironizoi me anë të një postimi në rrjetet sociale, ku shkruante se deputetja Braha prej 2 vitesh ka qenë pjesë e shumicës pasi votonte çdo ligj të Rilindjes.

Edhe vetë deputetja iu përgjigj Tavos me anë të një psotimi në rrjetet sociale ku e quante “pelivan i një kohe të mbaruar”, ndërkohë që ka ardhur edhe reagimi i ministrit Çuçi.

Ministri thotë se Tavos i paska dhembur kalimi i Brahës te PS, pasi reagoi për këtë dhe nuk reagoi kur e gjitha struktura e LSI-së në Lunxhëri iu bahskua Partisë Socialiste.

Ai shprehet se nuk është faji i tij që LSI e 2017-ës u katandis në këtë derexhe, me Ediolën te PS dhe Tavon te PD.

I dashur Vangjel, e shoh që të paska dhëmbur kalimi i Ediolës tek PS përderisa reagove vetëm për atë dhe nuk të bëri përshtypje kalimi këtë të shtunë i të gjithë strukturës së LSI të Lunxhërisë tek PS..... por e kuptoj pse. Gjithsesi, nuk është faji im që u katandis në këtë derexhe lista e LSI në 2017; Ediola te PS dhe ti tek PD. Miqësisht”, shkruan Çuçi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U largua nga LSI për t’iu bashkuar PS-së, deputetja i përgjigjet Vangjel Tavos: I mbetur në karrigen politike të kalbur, je pelivan i një kohe të mbaruar
»
Article Logic
Execution time: 0.022819042205811
array(1) { ["section"]=> string(190) "deputetja-behet-molle-sherri-mes-cucit-dhe-tavos-ministri-te-paska-dhembur-kalimi-i-edioles-te-ps-nuk-eshte-faji-im-qe-lsi-e-2017-u-katandis-ne-kete-derexhe-ediola-te-ps-dhe-ti-tek-pd-236233" }