Deputetja demokrate zmbraps protestuesit, po qëllonin institucionet

Publikuar tek: politike, më 00:40 09-12-2015 Deputetja demokrate zmbraps protestuesit, po qëllonin institucionet

Në protestën e organizuar sot nga Partia Demokratike ka pasur momente kur turma ka gjuatur me gurë dhe sende të tjera në drejtim të institucioneve shtetërore, duke dëmtuar fasadat, por edhe zyrat në brendësi.

Megjithatë, deputetë të pranishëm në protestë janë munduar të kontrollojnë protestuesit dhe t’u bëjnë thirrje atyre që të mos dhunojnë godinat e institucioneve.

Një prej tyre ishte deputetja demokrate, Jorida Tabaku, e cila siç shihet në këtë foto është përpjekur të zmbraps protestuesit për të evituar ndonjë përshkallëzim të dhunës në protestë. Edhe deputeti Gent Strazimiri ka vepruar në të njejtën mënyrë si kolegia e tij. 

Lexo edhe:

Dhëndri i Berishës komenton në profilin e Veliajt, kundër gjobës së Bashkisë 

Vajza e deputetit të PS: Protesta e sotme duhet përshëndetur

Kjo është gjyshja ‘rebele’ që dogji posterin e Edi Ramës

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089418888092041
array(1) { ["section"]=> string(72) "deputetja-demokrate-zmbraps-protestuesit-po-qellonin-institucionet-27289" }