Deputetja e Kuvendit nxjerr nga arkivat foton e hershme, kur ishte në grevën e urisë të studentëve

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:49 20-02-2017 Deputetja e Kuvendit nxjerr nga arkivat foton e hershme, kur ishte në grevën e urisë të studentëve

Deputetja e Kuvendit Mesila Doda nxjerr nga arkivat foton e vitit 1991 ku si pjesë e grevës studentore pati kontributin e saj të veçantë kundër PPSH-së që çoi edhe në rrëzimin e bustit të diktatorit Enver Hoxha.

Për këtë, deputetja e PDIU ëhstë nderuar sot edhe me një dekoratë nga Presidenti Bujar Nishani me motivacionin: “Për rolin dhe kontributin e tyre jetik e vetëmohues në shembjen e mitit dhe kultit të individit të ish-diktatorit Hoxha; për depolitizimin e Universitetit Shtetëror të Tiranës; për shmangien e përplasjes së mundshme civile si dhe për dhënien e goditjes vendimtare së ashtuquajturës diktaturë të proletariatit dhe luftës së klasave në Shqipëri”.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0088608264923096
array(1) { ["section"]=> string(103) "deputetja-e-kuvendit-nxjerr-nga-arkivat-foton-e-hershme-kur-ishte-ne-greven-e-urise-te-studenteve-69321" }