Deputetja e LSI kaloi te PS, Tavo IRONIZON Çuçin: Po ç’na bëre more Bledi!? Të kujtohet kur të erdhi në zyrë...(E PLOTË)

Publikuar tek: politike, më 16:38 24-01-2021 Deputetja e LSI kaloi te PS, Tavo IRONIZON Çuçin: Po ç’na bëre more Bledi!? Të kujtohet kur të erdhi në zyrë...(E PLOTË)

Deputetja e LSI-së Ediola Braha i është bashkuar Partisë Socialiste për garën e 25 prillit.

Lajmin e kalimit të saj e njoftoi ditën e sotme ministri i Brendshëm Bledi Çuçi.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ka reaguar Vangjel Tavo, ish-deputet i LSI ka ironizuar Çuçin.

Sipas tij, Braha prej 2 vitesh ka qenë pjesë e shumicës pasi votonte çdo ligj të rilindjes.

Postimi i plotë:

Po ç’na bëre more Bledi!?  

Po si na e bëre këtë o Bledi!?  

Po si na e more o Bledi!?  

Po si nuk e kuptove prej dy vitesh kur të erdhi në zyrë (të kujtohet?) që ishte e juaja o Bledi!?

Po si nuk e kuptove që ishte e juaja teksa votonte çdo ligj të “Rilindjes”, o Bledi!?

Po si nuk e kuptove o Bledi, se sa talent kishte dhe sa e vlefshme ishte për “Rilindjen” kur e përzgjodhët relatore të ndryshimeve kushtetuese për kodin zgjedhor?

Mos more Bledi çfarë na bëre!

Na more një vlerë të madhe me famë ndërkombëtare!

Sa për shkërmoqjen, o Bledi, është “Rilindja” drejt shkërmoqes totale më 25 prill.

Asgjë e askush nuk mund ta ndalë më karrocën e “Rilindjes” tashmë të drejtuar drejt greminës.

vcangjel_tavo.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha publikoi videon e familjes në nevojë, Rama e përgënjeshtron dhe publikon reagimin e kryefamiljarit: Do ta hedh në gjyq (VIDEO)
Klevis Balliu: Sali Berisha është ASET kombëtar! Është çelësi dhe ideatori i çdo të mire të Shqipërisë »
Article Logic
Execution time: 0.011615037918091
array(1) { ["section"]=> string(119) "deputetja-e-lsi-kaloi-te-ps-tavo-ironizon-cucin-po-c-na-bere-more-bledi-te-kujtohet-kur-te-erdhi-ne-zyre-e-plote-236214" }