Deputetja e PD-së i shkruan ministrit Gjiknuri: Ul këstet e borxhit të energjisë për familjet në nevojë

Publikuar tek: politike, më 19:59 13-10-2015 Deputetja e PD-së i shkruan ministrit Gjiknuri: Ul këstet e borxhit të energjisë për familjet në nevojë

Nuk po të kërkojmë të falësh borzhet sic bëre me CEZ por ul këstet e borxhit në mënyrë që banorët e qarkut të Kukësit të kenë edhe të ushqehen, edhe të paguajnë dritat”. Kështu ka deklaruar Mimoza Preci Hajdarmataj në një postim të saj që shoqërohet me letrën drejtuar ministrit të Industrisë dhe Energjisë, Damian Gjiknuri.

Deputetja shkruan se familjet të cilat po vuajnë ndërprerjen e energjisë elektrike për shkak të borxheve të papaguara janë në gjendje të mjerueshme ekonomike. Ja letra drejtuar ministrit të Energjisë:

letra.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065300464630127
array(1) { ["section"]=> string(108) "deputetja-e-pd-se-i-shkruan-ministrit-gjiknuri-ul-kestet-e-borxhit-te-energjise-per-familjet-ne-nevoje-23048" }