Deputetja e PS flet për njeriun e dashur që nuk jeton më: Kostandina, më mësove të sakrifikoj!

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:17 25-11-2017 Deputetja e PS flet për njeriun e dashur që nuk jeton më: Kostandina, më mësove të sakrifikoj!

Deputetja e Partisë Socialiste, Elisa Spiropali është treguar shumë vite pas në kohë dhe flet për gjyshen e saj të ndjerë e cila ndërroi jetë 20 vite më parë.

Edhe pse kanë kaluaer kaq shumë vite, Spiropali i është ende mirënjohëse gjyshes së saj, për vlerat dje cilësitë me të cilat e rriti.

Sipas deputetes, gjyshja e saj e mësoi të sakrifikojhë për cilësi të rralla si ndjeshmëria, mëshira, paqja dhe dashuria.

“Kostandina, e paharruara Gjyshe që u largua nga kjo botë 20 vite më parë, Ajo që më rriti dhe më mësoi se cilësitë njerëzore më të dobishme dhe më të vlefshme në jetë për të cilat ia vlen të lodhesh e të sakrifikosh janë ndjeshmëria, mëshira, paqja, por për së pari e për së fundi, dashuria për njerëzit”, shkruan Spiroapli dhe poston për të gjithë një foto bardh e zi të gjyshes së saj të ndjerë.

elisa.jpg

 

elisa4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093100070953369
array(1) { ["section"]=> string(98) "deputetja-e-ps-flet-per-njeriun-e-dashur-qe-nuk-jeton-me-kostandina-me-mesove-te-sakrifikoj-100706" }