Deputetja ruse u ndalon femrave seksin me të huajt gjatë Kupës së Botës

Publikuar tek: sport, më 22:01 13-06-2018 Deputetja ruse u ndalon femrave seksin me të huajt gjatë Kupës së Botës

Një anëtare e parlamentit rus ka lëshuar një deklaratë të fortë duke i bërë apel grave dhe vajzave të reja ruse të mos kryejnë marrëdhënie intime me të turistë të huaj.

Sipas Tamara Pletnyova, kryetare e komisionit të çështjes së grave, fëmijëve dhe edukimit lindja e këtyre fëmijëve sjell pasoja të rënda psikologjike në jetët e tyre, pasi nuk lindin si pjesë e një dashurie.

Por ana tjetër e kësaj deklarate pasqyron se fëmijët rus me prejardhje dy racore janë ndër kategoritë më të anatemuara dhe më të privuara nga shoqëria ruse. Një pjesë e tyre etiketohen si “fëmijët  olimpikë”, për shkak të historisë ku shumë femra ruse mbetën shtatzëna me disa sportistë të lojërave olimpike në 1980, që u zhvilluan në Rusi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022019863128662
array(1) { ["section"]=> string(78) "deputetja-ruse-u-ndalon-femrave-seksin-me-te-huajt-gjate-kupes-se-botes-124289" }