“Dera e PD është e hapur për këdo”, anëtarja e Kryesisë tregon ‘kushtin’ e vetëm

Publikuar tek: politike, më 07:47 11-07-2020 “Dera e PD është e hapur për këdo”, anëtarja e Kryesisë tregon ‘kushtin’ e vetëm Dhurata Çupi, PD

Anëtarja e Kryesisë së PD Dhurata Çupi, thotë se dera e kësaj partie është e hapur për këdo.

Në emisionin “Pa protokoll”, Çupi tha se dera është e hapur edhe për kritikët e kreut Lulizm Basha, me nëse ata janë pro largimit të Ramës.

“Deklaratat e Ramës ishin një tradhti, ai është i humbur, me një qeveri që po kalon ditët më të vështira të saj. Ne e kemi lënë parlamentin me një marrëveshje. Dera është e hapur për këdo përfshirë edhe kritikët e Bashës që janë pro largimit të Ramës", u shpreh Çupi.

Në lidhje me kandidatët për deputet, ajo tha se më 25 korrik mbyllet propozimi i fazës së parë, më pas PD-ja bën përzgjedhjen dhe në fazën e tretë anëtarësia e miraton.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010133028030396
array(1) { ["section"]=> string(82) "dera-e-pd-eshte-e-hapur-per-kedo-anetarja-e-kryesise-tregon-kushtin-e-vetem-213500" }