Derbi i Madridit, skuadrat befasojnë me formacionet zyrtare

Publikuar tek: sport, më 19:43 18-11-2017 Derbi i Madridit, skuadrat befasojnë me formacionet zyrtare

Skuadrat janë gati tashmë, mbrëmjen e sotme luhet derbi i Madridit për herë të parë në impianin modern “Wanda Metropolitano”.

Është hera e parë që dy skuadrat do të luajnë një derbi të Madridit në këtë stadium dhe atmosfera paraprake në kryeqytetin spanjoll flet për një ndeshje të madhe.

Përballja që do të startojë në orë 20:45 pritet të vendosë shumë për objektivat e të dyja skuadrave në këtë vit.

Formacionet zyrtare:

Atletico Madrid: Oblak, Juanfran, Savic, Godin, Lucas, Gabi, Correa, Thomas, Saul, Koke; Griezmann

Real Madrid: Casilla, Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Modric, Casemiro, Kroos, Isco, Benzema, Cristiano Ronaldo

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016257047653198
array(1) { ["section"]=> string(65) "derbi-i-madridit-skuadrat-befasojne-me-formacionet-zyrtare-100066" }