Derbi i vëllezërve Xhaka, ja kush e fitoi sipas “Goal.com”

Publikuar tek: sport, më 07:10 12-06-2016 Derbi i vëllezërve Xhaka, ja kush e fitoi sipas “Goal.com”

Përballja e vëllezërve Granit dhe Taulant Xhaka në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Zvicrës, ishte një nga momentet më emocionues të takimit që përfundoi me rezultatin 0:1 për helvetët.

Por sipas një prej portaleve më të mëdha të sportit në botë, Goal.com. dueli mes vëllezërve ka një fitues dhe ai është Graniti, mesfushori i Zvicrës dhe Arsenalit. Në performancën e Taulant Xhakës ndikoi së tepërmi mungesa e një lojtari nga kuqezinjtë, çka e bëri më të vështirë koordinimin.

Ndërsa Graniti arriti të realizojë 60 pasime dhe asiste të sakta vetëm në pjesën e parë. Ai u shpall edhe lojtari i ndeshjes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032824993133545
array(1) { ["section"]=> string(61) "derbi-i-vellezerve-xhaka-ja-kush-e-fitoi-sipas-goal-com-43237" }