Derbi Partizani-Tirana, në “Qemal Stafa” shfaqen grafite ofenduese dhe homofobike

Publikuar tek: sport, më 17:16 04-03-2016 Derbi Partizani-Tirana, në “Qemal Stafa” shfaqen grafite ofenduese dhe homofobike Foto: Panorama Sport

Tifozët e Partizanit kanë bërë provokimin e parë karshi tifozëve të Tiranës. Ata janë futur në tribunën ku do të qëndrojnë tifozët e Tiranës në stadiumin “Qemal Stafa” dhe kanë shkruar: “Gay Sector” dhe disa emërime të tjera ofenduese si byt*q**.

Përpos garës mes tifozëve që çdo derbi duhet të përmbajë, të tilla grafite ofenduese dhe homofobike janë të papranueshme dhe aq më tepër që shkruhen në muret e stadiumit kombëtar të shqiptarëve.

Derbi mes Partizanit dhe Tiranës do të nis në orën 18:00.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090320110321045
array(1) { ["section"]=> string(84) "derbi-partizani-tirana-ne-qemal-stafa-shfaqen-grafite-ofenduese-dhe-homofobike-34230" }