Dërgohet në Itali 27 vjeçari, i shiti kokainë një shtetasi shqiptar

Publikuar tek: aktualitet, më 09:24 08-08-2015 Dërgohet në Itali 27 vjeçari, i shiti kokainë një shtetasi shqiptar Foto ilustruese

Gentjan Isufaj, 27 vjeç, banues në Koplik të Malësi e Madhe në Shkodër ekstradohet nga Tirana drejt Italisë. 27 vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli.

“Gjykata e Milano-s në Itali, ka lëshuar urdhër arrestin Nr. 31651/2011 RGNR-N.8888/2011 RGGIP, datë 01.07.2014, për veprën  penale të “Trafikimit të narkotikve“, parashikuar nga Nenet 73, 74 e 309/90 etj., të Kodit Penal Italian.Arrestimi i tij,  u bë me qëllim ekstradimi drejt Italisë”, thuhet në deklaratën e policisë.

Përmbledhje e ngjarjes së ndodhur sipas policisë:

Në qytetin Arcinate/Itali, shtetasi Gentjan Isufaj, ne bashkëpunim me disa shtetas të tjerë, i kanë shitur një sasi prej 270 gram lëndë narkotike e llojit Kokainë, një shtetasi shqiptar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Makina përplas motorrin në Shkodër-Velipojë, plagosen 2 persona
I japin fund jetës me vetëhelmim 14 vjeçarja dhe 36 vjeçarja në Durrës »
Article Logic
Execution time: 0.012483835220337
array(1) { ["section"]=> string(72) "dergohet-ne-itali-27-vjecari-i-shiti-kokaine-nje-shtetasi-shqiptar-17986" }