Dervishaj në Dibër: Kemi marrë masa për përballimin e situatës, shoferët të përdorin zinxhirë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:55 06-01-2017 Dervishaj në Dibër: Kemi marrë masa për përballimin e situatës, shoferët të përdorin zinxhirë

Ministri i Transportit, Sokol Dervishaj ka qenë i pranishëm sot në Dibër duke inspektuar ndërhyrjet në disa zona.

Dervishaj ka njoftuar situatën aktuale duke u bërë thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve që të përdorin zinxhirë dhe të kenë kujdes.

“Kemi marrë masa për përballlimin e situatës, megjithatë drejtuesit duhet të përdorin zinxhirë  dhe të kenë kujdes”,-tha ndër të tjera Dervishaj.

Po ashtu ministri bën me dije se një ndër rrugët më të rrezikshme siç është Qafa e Buallit është e kalueshme për automjetet.

diber_2.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pronari i Vizion Plus padit gazetarin Artan Rama pas publikimit të një shkrimi në “Facebook”
Nesër do jetë edhe më ftohtë se sot: Minus 14°C në Tiranë. Parashikimi për të gjitha qytetet »
Article Logic
Execution time: 0.021054029464722
array(1) { ["section"]=> string(97) "dervishaj-ne-diber-kemi-marre-masa-per-perballimin-e-situates-shoferet-te-perdorin-zinxhire-64767" }