Deschamps rinovon me Francën deri në vitin 2018

Publikuar tek: sport, më 16:22 12-02-2015 Deschamps rinovon me Francën deri në vitin 2018

Federata Franceze e Futbollit ka njoftuar zgjatjen e kontratës me trajnerin e ekipit kombëtar, Didier Deschamps deri ne vitin 2018.

Rinovimi i kontratës me teknikun francez vjen pas suksesit të Francës në Kupën e Botës të 2014 të organizuar në Brazil, ku gjelat arritën deri në çerekfinale.

Deschamps do të vijojë të drejtojë kombëtaren franceze gjatë Kampionatit Europain, i cili do të organizohet në Francë, si dhe në Kupën e Botës të vitit 2018 që do të organizohet në Rusi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021882057189941
array(1) { ["section"]=> string(52) "deschamps-rinovon-me-francen-deri-ne-vitin-2018-3165" }