“Dëshmi shokuese për Fatmir Xhafën, ka fshehur periudhën më të zezë të jetës së tij”

Publikuar tek: aktualitet, më 11:22 14-03-2017 “Dëshmi shokuese për Fatmir Xhafën, ka fshehur periudhën më të zezë të jetës së tij”

“Dëshmi shokuese për Fatmir Xhafën, ka fshehur periudhën më të zezë të jetës së tij” kështu shkruan këtë mëngjes ish-kryeministri Sali Berisha teksa denoncon nëpërmjet 'qytetarit dixhital', ‘fakte’ për diktaturën të Fatmir Xhafajt.

Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale Berisha shkruan se Xhafa nuk ka qenë jurist në kohën e komunizmit, por sipas tij, ka qenë ‘xhelat’ dhe është përgjegjës për dënimin me 17 vite burg për Arben Dukën nga Kruja.

STATUSI I PLOTË:

Deshmi shokuese per Fatmir Xhafen!

-Ndofta sot edhe varri i Arben Dukes ka levizur nga vendi nga emerimi i Fatmir Xhafes, shkruan nipi i te ndjerit!
-Fatmir Xhafa, nje xhelat i diktatures hoxhiste ka fshehur ne dokumentat zyrtare te shkuaren e tij te zeze!

Qytetaret dixhital denoncojne:

Fatmir Xhafa ka fshehur periudhen me te zeze te jetes se tij, ate te xhelatit te diktatures hoxhiste.
Keshtu ai shkruan ne dokumenta se,
-ne vitet 1980-1986 ka qene jurist por ne te vertet ka qene
-hetues i sigurimit te shtetit qe ka torturuar njerez te pafajshem dhe ka kerkuar ne shume raste 
-denime te renda ndaj tyre 
- Njeri prej te denuarve te tij eshte Arben Duka nga Kruja, i denuar 17 vjet burg dhe vuajtur denimin ne Spaç
-nipi i Arben Dukes shpreh revolten e tij te thelle dhe e akuzon Xhafen si xhelatin e xhaxhait te tij te pafajshem! sb

"Zoti Berisha pershendetje.
Desha thjesht te shkruaja dicka ne lidhje me postimin tuaj sot ne Facebook per emerimin e ri te Ministrit te Brendshem nuk e di po ky esht turpi me i madh dhe krimi me i madh qe po i behet ketij kombi. Fatmir Xhafa ka qen hetues i xhaxhait tim sot fatkeqsisht nuk esht me ne jete sepse e kan vrare dhe akoma nuk esht gjetur vrasesi por ankesa ime esht kjo si ka mundsi ai qe ka hetuar dhe denuar ne kohen e Monizmit sot behet Minister cfar Reforme esht kjo ai Qelbesire ka denuar xhaxhain tim me 17 vite burgim ne burgun e Te famshmit Burgun e Spacit madje per ta vertetuar mund te dergoni njerez dhe jam i gatshem ta beni dhe Publike ka denuar Arben Duken nga Kruja ju na njihni mir dhe Familjarisht jam Nipi i Fahrije Dukes ndoshta sot edhe varri i Arben Dukes ka levizur nga emerimi i Fatmir Xhafes ky esht nje turp i vertet kjo Qeveri do hedhur sa me pare."

"Mirëmbrëma Dr.Berisha! Kam lexuar CV e mercenarit te zellshëm te rregjimit te kaluar, Fatmir Xhafa i cili shkruan se nga vitet 1980 - 1986 ka qene jurist. Dhe me pas ben nje kapercim pas viteve '90 - të ku pasurin CV - në e tij duke lënë në heshtje periudhën ku ka qenë Sekretar e Parë i Rinisë për Tiranen, si instrument i rendesishem
I makinerise represive te ati rregjimi. Ky monster do bej Vetting - un....?! Tmerr....në ç'farë duarsh ka rënë Shqipëria. Të lutem, mos u tërrhiqni deri sa te realizohet qëllimi i opozitës për një qeveri teknike, sepse me këta monstra vota e shqiptarëve është e rrezikuar. Suksese. Keni qene dhe mbeteni mbi të gjitha NJERI. Zoti ju bekoftë familjarisht."

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Festë, muzikë, art, lule e ballokume... Zbuloni ç’po ndodh tani në Tiranë (FOTO+VIDEO)
E RËNDË: Tenton vetëvrasjen 23-vjeçari në Tiranë »
Article Logic
Execution time: 0.011611938476562
array(1) { ["section"]=> string(87) "deshmi-shokuese-per-fatmir-xhafen-ka-fshehur-periudhen-me-te-zeze-te-jetes-se-tij-71839" }