Dëshmia e kushërinjve të Seit Sorrës, reagon PD: Ngjarje kriminale! Çfarë po fshihte deputeti mik i Ramës?!

Publikuar tek: politike, më 12:05 13-08-2017 Dëshmia e kushërinjve të Seit Sorrës, reagon PD: Ngjarje kriminale! Çfarë po fshihte deputeti mik i Ramës?!

Pas dëshmisë së kushërinjve të Seit Sorrës, viktimës që u aksidentua nga deputeti Aqif Rakipi, ka reaguar Partia Demokratike.

Sipas dëshmisë së kushërinjve të viktimës, Aqif Rakipi, sapo ka përplasur për vdekje Seitin, është larguar menjehere nga vendi i ngjarjes. PD teksa e quan “ngjarje kriminale” tragjedinë që ndodhi, ngre pyetjen “Çfarë po fshihte deputeti mik i Ramës?!”. PD kërkon drejtësi për ngjarjen dhe ndëshkim për përgjegjësin. 

Reagimi i Plotë i PD:

Deklarate e Partise Demoratike Deshmia e kusherinjve te Seit Sorrës, viktimes se aksidentit, eshte tronditese dhe tregon se kemi te bejme me nje ngjarje kriminale. Kusherinjte e viktimes, deshmitare okulare, rrefejne se deputeti, mik i Rames, Aqif Rakipi, sapo ka perplasur per vdekje Seitin, eshte larguar menjehere nga vendi i ngjarjes. Ata thone se deputeti Rakipi, iku pa u ndalur fare, sikur donte te fshihte dicka.

Largimi i tille nga vendi i ngjarjes eshte kriminal dhe i thellon permasat kriminale te ngjarjes.

Cfare po fshihte deputeti mik i Rames? A ishte ai ne gjendje te intoksikuar nga alkoli apo substanca te tjera? Cfare kishte ne makine miku i Rames, i cili nuk donte qe policia ta gjente makinen ne vendngjarje e ta kontrollonte. Dhe me e pakta, pse nje i zgjedhur, nje deputet, nuk kujdeset per viktimen nuk i ofron ndihmen e pare por iken me shpejtesi pa u ndalur menjehere pasi ka perplasur per vdekje nje njeri? Nxitimi i policise dhe organeve ligjzbatuese per te shpallur fajtor viktimen e per te nxjerre viktime fajtorin vetem pse eshte mik i Edi Rames, eshte skandaloz, eshte revoltues, eshte poshterues. Partia Demokratike ben thirrje per hetim te plote te rrethanave dhe pergjegjesi te plote para ligjit per deputetin. Partia Demokratike paralajmeron kedo person qe po favorizon mikun e Rames ne kurriz te viktimes, se cdokush qe shkel ligjin do te mbaje pergjegjesi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022867202758789
array(1) { ["section"]=> string(108) "deshmia-e-kusherinjve-te-seit-sorres-reagon-pd-ngjarje-kriminale-cfare-po-fshihte-deputeti-mik-i-rames-88986" }