Dëshmia për çeshtjen ‘Shullazi’, biznesmeni tregon kush i ofroi 7 milion euro që të mbyllte gojën

Publikuar tek: aktualitet, më 07:56 12-03-2017 Dëshmia për çeshtjen ‘Shullazi’, biznesmeni tregon kush i ofroi 7 milion euro që të mbyllte gojën

Zbardhen emrat e personave që Ylvi Beqaj i ka përfshirë në dëshminë e tij.  

Njeriu që i kishte dhuruar 30% të Vollgës Emiljano Shullazit ka nisur të flasë para gjykatës rreth kohës kur ai mbrohej nga vetë Shullazi. Ai ka rrëfyer se pas kërcënimeve të shumta nga person që sipas tij kanë pasë lidhje me Shullazin, pak ditë më parë ka përmendur edhe emrin e një personi tjetër i cili i ka ofruar para dhe e ka kërcënuar nësë dëshmonte kundër Shullazit.  

Ai tregoi se Ervis Martinaj i dënuar vetëm për moskallëzim krimi i ka ofruar 7 milion euro që të mos dëshmojë kundër Shullazit. Sipas Shekulli, Beqaj nën cilësinë e dëshmitarit të mbrojtjes tregoi takimin me Martinajn, nëpërmjet një pjesëtari  të familjes.

Prokuroria do të hetojë këtë pistë, ndonëse ky i fundit u impolikua nga policia e prokuroria edhe në një ngjarje tjetër, por doli i pafajshëm. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kjo është fushata e fundit që Policia ndërmerr me Saimir Tahirin ministër
Dëshmia tronditëse/ Burri mu dogj se zjarrëfikësit e Shkodrës ngatërruan lagjen »
Article Logic
Execution time: 0.0099091529846191
array(1) { ["section"]=> string(100) "deshmia-per-ceshtjen-shullazi-biznesmeni-tregon-kush-i-ofroi-7-milion-euro-qe-te-mbyllte-gojen-71600" }