Dëshmia rrëqethëse e babait: I vura në dijeni mjekët për Blertën, shpërtheva derën dhe pashë çfarë po i bënin

Publikuar tek: aktualitet, më 12:37 16-05-2017 Dëshmia rrëqethëse e babait: I vura në dijeni mjekët për Blertën, shpërtheva derën dhe pashë çfarë po i bënin

Babai i Blerta Pepës, e cila ndërroi jetë rreth mesnatës në spitalin “Continental” gjatë një ndërhyrje kikurgjikale, ka folur mbi situatën duke treguar dhe disa detaje.

“Vajza u nda nga jeta për arsye të mjekësisë që kemi sot. Vajzës i ndodhi një pakujdesi shumë e lartë. Mjeku foli me kunatin dhe i tha që gjithçka ishte ok. Shpërtheva derën dhe u futa brenda, pashë që po i  bënin vajzës pompime në gjoks. Më ra të fikët. Në kohën që ranë qetësi, prap pati lëvizje. Nga ora 1 e natës dalin mjekët dhe i japin lajmin vëllait. Unë kërkoj nga ana ime që drejtësia të vërë në vend foshnjen që ma morën. Shteti të vërë duart për klinikat që janë hapur që quhen ‘Continental" u shpreh i ati i 16-vjeçares për 'Report Tv' 

Më tej ai foli për të bijën dhe për talentin e saj.

"Vajza ishe ishte një artiste, ishte një nga vajzat më inteligjente. Jam shumë i indinjuar", u shpreh më tej. 

Ndërsa i pyetur se përse zgjodhi këtë spital u shpreh, "Kemi shkuar dhe tek spitalet e tjera por thonin që duhet të kalojë një periudhë 2-3 mujore. Shumë mjekë kemi pyetur dhe na ka dhënë mendime të tjera. Kjo klinikë e mori vajzën me 100% të garantuar. Na thanë se nuk do ketë vajza problem fare”-tha i ati.

18578645_10209832502111265_145371868_n.jpg

Babai dhe i vëllai i Blerta Pepës

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndërroi jetë fatalisht në spital, si i ngriti të gjithë në këmbë te “Gjeniu i Vogël” Blerta (VIDEO)
Familjarët hedhin poshtë dyshimet për vetëvrasjen e mjekut, çfarë i ndodhi në të vërtetë »
Article Logic
Execution time: 0.010807037353516
array(1) { ["section"]=> string(113) "deshmia-rreqethese-e-babait-i-vura-ne-dijeni-mjeket-per-blerten-shpertheva-deren-dhe-pashe-cfare-po-i-benin-78810" }