Dëshmoi kundër shefit, ndryshon masa e sigurisë për zv.drejtorin e Burgjeve që abuzoi me tenderët

Publikuar tek: aktualitet, më 10:35 07-04-2017 Dëshmoi kundër shefit, ndryshon masa e sigurisë për zv.drejtorin e Burgjeve që abuzoi me tenderët

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ndryshon masën e sigurisë për zv.drejtorin e Burgjeve, Iliaz Labin,  i cili ka rrëfyer pranë organeve të hetimit kundër shefit të tij, Artur Zoto.

Një muaj më parë ai mori statusin e bashkëpunëtorit nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, sot gjykata vendosi tjetër masë sigurie, “arrest shtëpie”.


Ish-Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve u arrestua pas kësaj dëshmie, që e implikonte për dyshimet e aferave të korrupsionit në lidhje me tenderin e ushqimeve për të bugosurit.  

Arrestimi i tij ka ardhur pas akuzave për korrupsion dhe dyshohet se ka abuzuar me tenderët e furnizimit me ushqime të burgjeve.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shfrytëzonin të rejat për prostitucion, arrestohen dy femra në Elbasan
Një anije shqiptare shpëton 22 fëmijë në Egje, zbuloi gomonen me 60 sirianë në bord (FOTO dhe NGJARJA) »
Article Logic
Execution time: 0.011032104492188
array(1) { ["section"]=> string(102) "deshmoi-kunder-shefit-ndryshon-masa-e-sigurise-per-zv-drejtorin-e-burgjeve-qe-abuzoi-me-tenderet-74392" }