'Dështak me ego dhe ambicje të mëdha', Paloka: Si i poshtëron Rama ata që ka blerë vetë  

Publikuar tek: aktualitet, më 13:06 12-06-2019 'Dështak me ego dhe ambicje të mëdha', Paloka: Si i poshtëron Rama ata që ka blerë vetë  

Ish deputeti i PD, Edi Paloka thotë se kryeministri Edi Rama ka qenë gjithë jetën e tij një dështak me ego dhe ambicje të mëdha.

'Nëse ka një fushë ku një dështak si Rama, ka rezultuar vërtet i suksesshëm, është ajo e korruptimit dhe blerjes dhe kjo është provuar që nga momenti kur ai mori drejtimin e PS. Rama është pa asnjë diskutim personazhi më i korruptuar në Evropë në aspektin aktiv dhe pasiv. Sot vështirë se ka njeri në Shqipëri që nuk e di dhe nuk e ka parë me sy këtë të vërtet', shkruan Paloka.

Sipas demokratit, Rama ata që blen i poshtron vetë, i shtrydh deri në fund, i përdor deri në diskretitim madje edhe kur nuk ka nevojë. 

Postimi i plotë:

Si i poshtron Rama vete ata qe ka blere!

Rama ka qene gjithe jeten e tij nje deshtak me ego dhe ambicje te medha. Gjate regjimit tentoi te behej artist dhe sportist, sepse artistet dhe sportistet ishin ne ate kohe njerzit me te njohur e me popullaritet. Deshtoi me te dyja, pavarsisht se Kristaqi , antar i Presidiumit te Kuvendit Popullor, beri cfare kishte ne dore. Deshtoi me pas ne cdo aspekt social...Kush ka jetuar ne Tiranen e vogel te para ‘90 i di te gjitha keto.
Por...sot e kemi kryeminister !!! Si ka mundesi qe nje i paafte, deshtak, asocial , perdorues droge e me probleme te renda te shendetit mendor, jo vetem eshte kryeminister , po ka qendruar ne pushtet me shume se cdo politikan tjeter?!
Ne se ka nje fushe ku nje deshtak si Rama, ka rezultuar vertete i suksesshem , eshte ajo e korruptimit dhe blerjes dhe kjo eshte provuar qe nga momenti kur ai mori drejtimin e PS. Rama eshte pa asnje diskutim personazhi me i korruptuar ne Evrope ne aspektin aktiv dhe pasiv . Sot veshtire se ka njeri ne Shqiperi qe nuk e di dhe nuk e ka pare me sy kete te vertete.
Po ajo qe dua te theksoj ne kete “vezhgim” eshte menyra se si ai sillet me ata qe korrupton.
Rama ata qe blen i poshtron vete, ka qejf. I shtrydh deri ne fund , i perdor deri ne diskretitim madje edhe kur nuk ka nevoje. 
Per te nuk ka rendesi se cfare je, deputet apo qytetar i thjeshte ; shqiptar apo i huaj ( nuk po kujtoj me rradhe diplomatet qe kane mbyllur perpara kohe karrierat pasi kane kaluar ne Shqiperine e Rames apo dhe disa qe jane nen hetim per korrupsion e rrezikojne burgun ne vendet e tyre)
Shihni si i nxjerr sa here i duhen e sa here eshte ne hall. I perdor pa kriter .
“Opozitare” qe vazhdon ti shtrydhe edhe pse tanime jane diskretituar krejtesisht . Nuk ju jep mundesi as te vene masken e opozitarit por i perdor pa kriter, i shperdoron e i poshtron si sherbetor...ne fund te fundit per kete i ka blere.
Te pakten poshtrimin dhe perbuzjen ju a rezervon ai vete ne cdo rast qe i jepet...

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021025896072388
array(1) { ["section"]=> string(90) "deshtak-me-ego-dhe-ambicje-te-medha-paloka-si-i-poshteron-rama-ata-qe-ka-blere-vete-167938" }