Dështuan në seancën e parë, por kuqezinjtë i futen fuqishëm stërvitjes. Cana bën fotografin (FOTOT)

Publikuar tek: sport, më 06:42 25-05-2016 Dështuan në seancën e parë, por kuqezinjtë i futen fuqishëm stërvitjes. Cana bën fotografin (FOTOT)

Dy ditë më parë seanca stërvitore e kuqezinjve dështoi për shkak të bazës materiale që mungoi por pasditen e djeshme, ata janë stërvitur fuqishëm në Austri ndërsa presin të luhet miqësorja me Katarin.

Këto janë disa nga fotot që tregojnë momentet e stërvitjes së djemve të kombëtares të cilët është kujdesur t’i fotografojë edhe kapiteni Lorik Cana nga pas porte.

Deklarata e FSHF për stërvitjen:

“Vazhdojnë me intensitet të lartë përgatitjet e skuadrës kombëtare, ne Bad Ëasterterdorf. Në orën 17.30 nisi seanca e dytë stërvitore. Te pranishëm ne dispozicion të trajnerit De Biazi ishin të gjithë futbollistët dhe stafi. Seanca zgjati për rreth 100 minuta Në pjesën e parë të saj nën drejtimin e përgatitësit atletik u aplikuan ushtrime fizike, sprinte,. Më pas skuadra qëndroi në tendën e pajisur me pajisje të ndryshme finesi, për të kryer një tjetër seri ushtrime.

Pjesa e fundit e stërvitjes i takonte taktikes, ku u aplikuan harkime në zonë dhe skema të tjera taktike. Nesër përsëri do të vazhdojë regjimi me dy stërvitje ne ditë”.

k1.jpg

k2.jpg

k3.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026803970336914
array(1) { ["section"]=> string(101) "deshtuan-ne-seancen-e-pare-por-kuqezinjte-i-futen-fuqishem-stervitjes-cana-ben-fotografin-fotot-41423" }