Dështuan të kualifikoheshin, jep dorëheqjen trajneri i kombëtares

Publikuar tek: sport, më 20:12 15-10-2018 Dështuan të kualifikoheshin, jep dorëheqjen trajneri i kombëtares

Sllovakia ka mbetur pa trajner.

Tekniku Jan Kozak i ka dhënë fund pas 5 viteve shërbim në krye të pankinës sllovake pas rezultateve zhgënjyese në Ligën e Kombeve.

Kombëtarja nga Europa Qendrore humbi radhazi me Ukrainën (1-0) dhe fqinjët e Republikës Cceke 1-2.

Në këto kushte, dorëheqja e Kozak ka qenë më se e pritshme. Sllovakia është eliminuar nga Liga e Kombeve duke mbetur në kutoën e zero pikëve në grupin 1 të Ligës B.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092599391937256
array(1) { ["section"]=> string(71) "deshtuan-te-kualifikoheshin-jep-doreheqjen-trajneri-i-kombetares-137941" }