Detaje nga 8 orë përleshje të përgjakshme në burg, 7 të vdekur, 17 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 05:49 18-04-2018 Detaje nga 8 orë përleshje të përgjakshme në burg, 7 të vdekur, 17 të plagosur

Një konflikt mes bandave degradoi në një përleshje të përgjakshme mbrëmjen e së dielës në një burg në Karolinën e Jugut.

Të paktën 7 të burgosur humbën jetën, ndërsa 17 të tjerë mbetën të plagosur pas gati 8 orësh përleshje në burg. Duke shënuar kështu trazirat më të mëdha në burgjet e SHBA që prej vitit 1993.

Drejtori i burgut ka thënë se ka nisur për kontrollin e territorit mes bandave në burg. “Ka të bëjë me territorin, ka të bëjë me kontrabandën, ka të bëjë me celularët. Këta persona po luftojnë për para, për territorin”, tha ai në një deklaratë.

Sakaq, Asnjë nga person i burgut nuk mbeti i lënduar në këtë sherr masiv, ndërsa viktimat dhe të plagosurit ishin të dënuar për krime nga më të ndryshmet, duke filluar nga dhuna në familje deri te vrasjet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011842966079712
array(1) { ["section"]=> string(83) "detaje-nga-8-ore-perleshje-te-pergjakshme-ne-burg-7-te-vdekur-17-te-plagosur-117256" }