Detaje nga TORNADOJA e fuqishme në Alabama, 23 të vdekur, dhjetëra të lënduar (PAMJET SHKATËRRIMTARE)

Publikuar tek: bota, më 10:22 04-03-2019 Detaje nga TORNADOJA e fuqishme në Alabama, 23 të vdekur, dhjetëra të lënduar (PAMJET SHKATËRRIMTARE)

Tornadoja në Alabama ka shkaktuar deri tani 23 të vdekur por dhe shumë të lënduar.

Në spitalin e Alabamës kanë arritur më shumë se 45 të lënduar dhe priten dhe shumë të tjerë.

Sipas autoriteteve amerikane tornadoja shkatërroi gjithçka në një distancë prej 1 km ndërsa shpejtëësia e tornados ishte 266 km/h. 12 njerëz ende mungojnë dhe priten që të shpëtohen nga autoritetet amerikane.

Situata do bëhet akoma më e vështirë pasi parashikimi i motit thotë se temperatura në Alabama do arrijë deri në -1. Të gjithë shprësojnë që mos të ketë më të vdekur dhe të gjenden të gjithë gjallë.

 

53236727_485657201839510_4921824511654887424_n.png53510759_927314597658783_3054212962865643520_n.png

53014028_2217636455157469_7505835462955630592_n.png

53305564_622376754853078_283951931594899456_n.png

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092041492462158
array(1) { ["section"]=> string(104) "detaje-nga-tornadoja-e-fuqishme-ne-alabama-23-te-vdekur-dhjetera-te-lenduar-pamjet-shkaterrimtare-155059" }