Detaje të reja/ 18 vjeçari shqiptar mbërriti me avion në Vjenë, do kryente sulm terrorsit në fund të muajt

Publikuar tek: aktualitet, më 21:03 20-01-2017 Detaje të reja/ 18 vjeçari shqiptar mbërriti me avion në Vjenë, do kryente sulm terrorsit në fund të muajt

Një 18 vjeçar shqiptar është arrestuar ditën e sotme në Austri pasi dyshohet se kishte planifikuar të kryente një sulm terrorist në Vjenë.

Shqiptari, kishte mbërritur me avion nga Gjermania dhe kishte qënë prej një viti nën mbikëqyrjen e shërbime inteligjente për shkak të prirjeve radikale islamike, ndërsa mediat shkruajnë se ai ishte ndërtuar një bombe artizanale, të cilën mendohet se do e përdorte në Vjenë.

Ndonëse nuk bëhet i ditur identiteti i të arrestuarit, mediat vendase raportojnë se ai kishte planifikuar të sulmonte kryeqytetin austriak në fund të muajt janar.

Ministri i Brendshëm i Austrisë, Wolfgang Sobotka ka konfirmuar arrestimin e 18 vjeçarit, ndërsa pritet të mbajë edhe një konferencë për shtyp. Edhe ministri i Jashtëm, Sebastian Kruz ka përshëndetur aksionin e policisë duke theksuar se një sulm terrorist është parandaluar.

Screenshot_11.png

Screenshot_12.png

Screenshot_13.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kodet e shërbimeve seksuale në Tiranë: Me 70 mijë lekë merr ‘happy end’ (Video)
Momente drithëruese, nxirren të gjallë nëna dhe 4 fëmijë të mbuluar nga orteku gjigant në Itali (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.010436058044434
array(1) { ["section"]=> string(110) "detaje-te-reja-18-vjecari-shqiptar-mberriti-me-avion-ne-vjene-do-kryente-sulm-terrorsit-ne-fund-te-muajt-66165" }