Detaje të reja, kush ishte 18-vjeçarja nga Gramshi që humbi jetën fatalisht pas operacionit (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:37 10-07-2017 Detaje të reja, kush ishte 18-vjeçarja nga Gramshi që humbi jetën fatalisht pas operacionit (FOTO)

Dy ditë më parë, në spitalin e Elbasanit  një vajzë 18 vjeçare nga Gramshi ka ndërruar jetë pas një ndërhyrjeje kirurgjikale.

Mësohet se adoleshentja ishte operuar nga përdredhja e zorrëve njohur ose siç njihet në gjuhën shkencore “ileus”.

Menjëherë ka nisur procedimi ndaj mjekes kirurge, J.K., 43 vjeçe,  e cila ka realizuar operacionin.

Nuk dihet ende lloji i operacionit por familjarët pasi ngjarjes dhe ceremonisë së varrimit, i janë drejtuar Prokurorisë së Elbasanit për “mjekim të pakujdesshëm” nga ana e kirurges. Paraprakisht newsbomb.al mëson se 18 vjeçares i është bërë autopsia para se trupi t'i jepej familjarëve, por rezultatet e autopsisë nuk janë bërë ende publike.

vajza.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027453899383545
array(1) { ["section"]=> string(101) "detaje-te-reja-kush-ishte-18-vjecarja-nga-gramshi-qe-humbi-jeten-fatalisht-pas-operacionit-foto-85621" }