DETAJE të reja nga 1 ton drogë e kapur në Vlorë, u paketua si “çokollatë” dhe…

Publikuar tek: aktualitet, më 14:10 16-03-2018 DETAJE të reja nga 1 ton drogë e kapur në Vlorë, u paketua si “çokollatë” dhe…

Droga në pyllin e Novoselës

Të tjera detaje dalin në dritë nga rreth 1 ton drogë e kapur në Novoselë të Vlorës ditën e sotme.

Ndërsa saktësisht bëhet fjalë për 900 kg, lëndë narkotike e llojit kanabis sativa.

Droga u sinjalizua fillimisht nga banorët, ndërsa ishte hedhur në një gropë.

Dyshohet se nga frika e kontrolleve të policisë, poseduesit e drogës, pasi e kanë përpunuar, e kanë fshehur atë në pyll. Ndërsa vihet re se kanabisi është grirë për tu paketuar në formën e “çokollatës”, pasi kështu transportohej më mirë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestimi i 19 shqiptarëve në Itali, Krimet e Rënda japin DETAJE
‘Lufta’ me Arta Markun, Gjykata e Durrësit merr vendimin për Dritan Ginën »
Article Logic
Execution time: 0.010643005371094
array(1) { ["section"]=> string(81) "detaje-te-reja-nga-1-ton-droge-e-kapur-ne-vlore-u-paketua-si-cokollate-dhe-113479" }